SIFIR ATIK

23.05.2019

Mudanya Belediyesi atıkların geri dönüşüme kazandırılması ve düzenli olarak toplanması amacıyla geri dönüşüm kutularının ardından ilçedeki tüm okullara Geçici Atık Getirme Kafesi yerleştirdi.

Geri dönüşüm konusunda ilçe genelinde çalışmalarını sürdüren Mudanya Belediyesi, geri dönüşüm kutularının ardından ilçedeki tüm okullara, belediye atölyelerinde üretimi yapılan Geçici Atık Getirme Kafesi yerleştirme çalışmalarını tamamladı. Yerleştirilen kafeslerde toplanan atıklar, belirli zamanlarda anlaşmalı geri dönüşüm firması tarafından toplanarak, yeniden kullanılabilirliği sağlanıyor. Özellikle yaz aylarında artan nüfus ve büyümeyle atık miktarında da artış olduğuna dikkati çeken Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, İlçemizde siteler, belirli cadde ve sokaklar, muhtarlıklarımız ile özellikle okullarımıza geri dönüşüm kutularımızın dağıtımı gerçekleştirdik dedi.

İlerleyen süreçte atık kafeslerinin yaygın hale getirilerek, ilçenin çeşitli bölgelerine yerleştirmeyi hedeflediklerinin altın çizen Türkyılmaz, Geri dönüşüm konusunu önemsiyoruz. İlçemizdeki öğrencilerimize belirli zamanlarda çevre mühendisimiz ve çevre teknikerimiz geri dönüşüm konulu seminerler veriyor. Ayrıca okullarımızın ve kurumlarımızın gerçekleştirdiği geri dönüşüm proje ve faaliyetlerine belediye olarak her zaman destek olmaya devam edeceğiz ifadelerini kullandı.

HABER GÖRSELLERİ


Benzer Haberler

Birimimizin İnşaat Mühendisleri Odasını Ziyareti

Sıfır Atık Projesi uygulamaları ile ilgili bilgi verildi.

BEBKA Teknik Destek Programının 4. dönem sonuçları açıklandı.

GES Panel ve Konstrüksiyonların Teslim Alınması