“YAĞININI DÖKME GELECEĞİNİ KİRLETME” ÖDÜLLÜ BİTKİSEL ATIK YAĞ TOPLAMA KAMPANYASI

SIFIR ATIK / “YAĞININI DÖKME GELECEĞİNİ KİRLETME” ÖDÜLLÜ BİTKİSEL ATIK YAĞ TOPLAMA KAMPANYASI

ÖDÜLLÜ BİTKİSEL ATIK YAĞ TOPLAMA KAMPANYASI UYGULANMASI

Cumhurbaşkanlığımızın vizyon projesi olan Sıfır Atık Projesi , Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ın eşi Sayın Emine ERDOĞAN HanımEfendi'nin takdirleri ve himayelerinde başlatılmış olup sürdürülebilir kalkınma ilkeleri çerçevesinde, atıkları kontrol altına almak gelecek nesillere temiz ve gelişmiş bir Türkiye ile yaşanabilir bir dünya bırakmak amacıyla 26/09/2017 tarihinde gerçekleştirilen açılış toplantısıyla uygulanmasna başlanmıştır.

Müdürlüğümüze bağlı okul ve kurumlarımızda bitkisel atık yağ toplama çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 16/10/2019-30/04/2020 tarihleri arasında bitkisel atık yağ toplama kampanyası Valilik Makamının 11/10/2019 tarih ve 604.01.01-E.19744806 sayılı Oluru yazımız ekinde sunulmuştur.

Bitkisel Atık Yağ Toplama kampanyasını Sıfır Atık Projesi kapsamında ekteki kampanya şartlarını ve kampanya afişi kullanılacaktır.

Bitkisel Atık Yağ Toplama Afişi İlçe Enerji Verimliliği Komisyonlarından teslim alınacaktır.

Afişler okul kurumlarınızda görünür bir yere resimde görüldüğü gibi asılarak Sıfır Atık Projesi kapsamında yapılacak olan çalışmalarda kullanılacaktır.

LİSANSLI BİTKİSEL ATIK YAĞ TOPLAMA FİRMALARININ
SORUMLU OLDUKLARI İLÇE BELEDİYELERİ

Sıfır Atık İletişim: sifiratik16@meb.gov.tr